Gündüz hastanede mevcut tüm branşlar tarafından desteklenen acil servis, gece de hastane içinde kendi birimlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, kadın doğum, çocuk hastalıkları ve radyoloji uzmanları tarafından desteklenmektedir.

Direnci düşük çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonlarını takiben akciğerde sorunlar gelişebilmekte,BRONŞİT,ZATÜRRE gibi hastalıklara dönüşebilmektedir. Çocuklar arasında kolay yayılan diğer hastalıklar;.

KBB muayenesi;mikroskopik altında dış kulak yolu ve kulak zan muayenesidir.Bu yöntemle dış kulak yolu ve kulak zarı hakkında bilgiler elde edilir.Kulak zari delikse orta kulak hastalıklarının teşhis bu yöntemle çok kolay olabilir.Dış kulak yolundaki buşon(Kulak kiri) mikroskop ve aspiratör yardımıyla aspire edilir.Spesifik antibiyotik seçimi için kültür alınabilir.

Fiziksel, psikolojik ve felsefi farklılıklar tedavi seçimlerini etkileyebildiğinden, her hasta eşsiz bir birey olarak değerlendirilmektedir. Plastik Cerrahi; Estetik (Kozmetik) ve Rekonstrüktif (Yeniden yapma) Cerrahiden oluşan bir disiplindir. Rekonstrüktif Cerrahi, şekil ve fonksiyonu iyileştirmek için vücudun doğumsal veya kazanılan kusurlarının neden olduğu anomalileri düzeltir.

Günümüzde insanların daha beyaz ve daha temiz dişlere sahip olma isteğinin getirdiği kozmetik amaçlı işlemdir.dışın en üst tabaka olan "mine tabakasına" beyazlatıcı bir jel uygulanarak yapılan bir işlem olduğu için "diş mineleri "sağlam olan bütün hastalara "bleaching (ağartma ) yapılabilir. Ancak diş minelerş zarar görmüş ,gıcırdatan veya sıkan hastaların dentinleri açığa çıktığı için beyazlatma için uygun değillerdir.

Genel İç Hastalıkları Poliklinik ve Yatan Hasta Hizmetleri Birimi:
Hemen her türlü dahili problemlerde Ulusal ve uluslararası klinik ve akademik tecrübeye sahip deneyimli öğretim üyesi ve hekimleri ile dünya standartlarında ve 7 gün 24 saat aynı kalitede hizmet sunulmaktadır.

Hastanemiz kadın doğum kliniğinde,kadın hastalıkları ve doğum alanında dünya standartlarında aşağıdaki tanı ve tedavileri uygulanmaktadır. Gebelik Takibi ve Doğum: Gebelik takipleri,tüm kadın doğum polikliniklerimizde 4 boyutlu renkli doppler ultrasonografi ile yapılmaktadır. .

Sağlık; fiziksel, duygusal ve ruhsal yönden iyi olma halidir, yani sağlık bir bütündür. Duygusal, bilişsel ve ruhsal bütünlüğümüz olmadan kendimizi tam olarak sağlıklı sayamayız. Medova Ailesi olarak; sizlerin duygusal, bilişsel ve ruhsal bütünlüğünüze önem veriyor ve Psikoloji Birimimizde, sizlerin duygusal açıdan güçlü ve sağlıklı olmanıza katkı sağlamak amacıyla Çocuk, Ergen ve Yetişkinlere yönelik psikolojik destek hizmetleri sunuyoruz.

Anestezi, ameliyat sırasında hastanın ağrı duymasını önleyen bir tıp dalı olarak bilinmektedir ağrıyı önlemek için gerek kullanılan ilaçların ve gerekse yapılan ameliyatın insan vücudu üzerinde bir takım olumsuz etkileri söz konusudur. Bu etkiler bazen organizmanın hayatta kalmasını sağlayan sistemlerin ve organların işleyişini önemli ölçüde bozabilir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümümüz, ayaktan veya yatarak tedavi gören, fizik tedavi ve rehabilitasyon endikasyonu olan hastalara, güncel, etik ve uluslararası standartlara uygun hizmet vermeyi hedeflemektedir. Muayene odaları, fizyoterapi odaları ve egzersiz salonumuzdan oluşan, modern cihazlarla donatılmış olan bölümümüzde, deneyimli uzman doktor ve fizyoterapistlerimiz başarıyla hizmet vermektedir.

Kalbin yeteri kadar oksijen almayarak ölmesine kalp krizi (miyokard enfaktüsü) denir.Kalbimiz günlük yaptığımız işe göre bazen daha fazla bazen daha az oksijen ihtiyaç duyar.Oksijeni kalbin kendi damarları yani koroner damarları getirirler.

Günümüzde Tıbbi Görüntüleme yöntemlerindeki ileri düzeyde teknolojik aşamalar kaydedilmesi sonucunda insan vücudunun istenilen her kesiminden çok ayrıntılı görüntüler elde etmek mümkün olmaktadır.

Diyetisyenlerimiz beslenme konusundaki en son yenilikleri takip ederek, bu doğrultuda hastalarımızı en doğru şekilde bilinçlendirmektedir. Yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmeyi koruyucu ve tedavi edici sağlık eğitimi olarak görüp konu ile ilgili tüm eğitimler de hastanelerimiz bünyesinde verilmektedir;

Tıbbın geniş kapsamlı alanlarından biri olan Genel Cerrahi bölümümüz; alanına giren organların hastalıklarını ve bu hastalıkların cerrahi tedavisini günümüz teknolojisine ayak uydurarak, daha etkin bir şekilde gerçekleştirmeyi ve aynı zamanda da ameliyat sonrasının daha konforlu geçirildiği bir süreç sunmayı amaçlamaktadır. 

Nefroloji kelimesi Yunanca nephros (böbrek) ve logos (bilim) kelimelerinin bir araya getirilmesinden oluşturulan bir terim olup normal böbrek işlevleri, böbrek ile ilgili sorunlar, böbrek ile ilgili sorunların tedavisi ve diyaliz veya böbrek nakli gibi böbrek yerine koyma tedavileri ile ilgilenen bir bilim dalının adıdır. Diyabet ve romatizmal hastalıklar gibi böbreği etkileyebilen sistemik hastalıklar ile hipertansiyon ve böbreğin kemik hastalıkları gibi böbrek hastalığı sonucu gelişen sorunlar da nefrolojinin çalıştığı alanlar arasındadır.

Üroloji, kadın ve erkeklerin üriner sistemleri ile erkeklerin üreme sistemlerini inceleyen tıbbi branştır. Böbrekler, idrar kanalları, mesane, prostat bezi, meni kanalları, idrar borusu, testisler ile ilgili her türlü rahatsızlığın tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Beyin ve sinir cerrahisinin ilgi alanı, merkezi ve periferik sinir sistemi dediğimiz; beyin, omurilik ve tüm vücuda dağılan sinirlerin cerrahi hastalıklarıdır. Günümüzde beyin cerrahisi için amaç; 

İnsan vücudunda, solunum sisteminden başlayarak akciğerde biten ve bu bölgenin belli nedenlerden dolayı işleyişinin aksaması ile birlikte ortaya çıkan rahatsızlıklara göğüs hastalıkları denilmektedir. Öksürük, balgam, hırıltılı solunum, nefes darlığı, göğüs ağrısı gibi şikayetleri olan kişilerin “Göğüs Hastalıkları Polikliniği” ne başvurması gerekmektedir.

Sinir sistemi ( beyin,beyin sapı,beyincik,omurilik,periferik sinirler ve kaslar) hastalıklarının tanı,takip ve tedavisiyle ilgili bilim dalıdır.Bu hastalıkların tanısında kullanılan EEG,EMG VE PSG uygulamaları da Nöroloji uzmanlarımızca yapılmaktadır.

Yenidoğan dönemi, bebeğin ilk nefesiyle başlayan dönemdir ve yaşamının 28. gününe dek devam eder. Yenidoğana özgü bazı özel durumlar olabilir. Derisinin rengi, vücudundaki döküntü ve lekeler, saçlı derideki şişlikler, bıngıldakları ve yenidoğan refleksleri gibi yenidoğana özgü bir çok özellik sıklıkla aileleri endişelendirir.

Hastanemiz bünyesinde kozmetik ve estetik alanında uzmanlaşmış dermatolog hekim ve ekibi tarafından son derece gelişmiş lazer cihazları kullanılarak lazer epilasyon, lazerle yüz yenileme, kılcal damar tedavisi, doğumsal leke gibi lekelerin tedavisi yapılmaktadır. Kliniğimizde botoks, kimyasal peeling, lazer tedavileri de başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Katarak Ameliyatı (Fako+İol) Şaşılık Ameliyatı Ffa Argon Lazer Yag-Lazer Kapsülotomi Ve İridotomi Otogreftli Pterjium Ameliyatı Şalazyon Ameliyatı Kapaktan Kitle Eksizyonu

Trafik kazası, spor sırasındaki travmalar, bölgemizde çok sık görülen iş kazaları gibi travmatik yaralanmalar beklenmedik durumlarda ortaya çıkar. Oluşabilecek hasar basit yumuşak doku yaralanmalarından ....

İletişim bilgileri

 Pınar Mahallesi Halk Eğitim Yanı
 Merkez Aksaray
   
 0382 212 54 54
   
  0382 217 64 64
   
 inova@inovahastanesi.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi   : 08:00 - 17:00 
Salı            : 08:00 - 17:00 
Çarşamba : 08:00 - 17:00 
Perşembe : 08:00 - 17:00 
Cuma        : 08:00 - 17:00 
Cumartesi : 08:00 - 13:00 
Pazar        : Sadece Acil Durumlarda